פונדקאות בזול

תהליכי הפונדקאות הם תהליכים שעשויים להיות מעצימים ומופלאים במיוחד אך הם גם עשויים להיות מייגעים, מתישים וכמובן גם יקרים להחריד. על מנת שניתן יהיה לצלוח את המשוכה הזו בשלום, חשוב לפנות אל סוכנות המציעה את החבילה המושלמת שכוללת גם את התמיכה הרגשית בעת הצורך ואת הליווי הרפואי לאורך כל התהליך.

כשאנחנו באים לבדוק את הנושא של פונדקאות, אנחנו מגלים כי מדובר במערכת מורכבת מאוד. יש בה את המעורבות הרגשית הגבוהה של כל המעורבים בתהליך, יש בה את הקושי הפיזי ובל נשכח את המורכבות ההורמונלית המככבת גם כן בכל הסיפור הזה. כך שמתקבל כאן נושא בהחלט לא פשוט. אי אפשר להשוות את התהליך לשום דבר אחר, מסחרי או רפואי. בגלל שמדובר בתהליך כל כך מיוחד וכל כך מורכב, חשוב מאוד לשים לב ולפנות אל סוכנות או אל חברה מקצועיים אשר יסייעו לצלוח את כל התהליך מתחילתו ועד סופו – בשלום ועם מינימום תקלות או עוגמת נפש.

איך זה עובד בפועל?

  • חותמים על חוזה – כאשר ההורים פונים אל המרכז המציע פונדקאות, יהיה עליהם לחתום מול החברה על חוזה. בחוזה מפורטות כל הזכויות שיש להורים לעתיד על התינוק שעתיד להיוולד. החוזה מפרט גם את ההתחייבויות שיש לשני הצדדים זה מול זה כאשר כלולים בו גם כן כל השירותים הנכללים בתוך ההסכם. זה אומר את הבדיקות השונות, את מעקב ההיריון ולמעשה הליווי הרפואי המושלם.
  • מסמכים רפואיים – ברוב רובם של המקרים, הורים הבאים לבצע צעד כזה, הם הורים שכבר ניסוי והתייאשו מטיפולים שונים אחרים. הם כבר בדקו את האפשרויות השונות, הם כבר התנסו בהפריה חוץ גופית וכנראה חוו כישלונות שהצליחו לנפץ את התקוות האחרונות להרות באופן טבעי. כאשר הם מגיעים אל מרכז המציע שירותי פונדקאות, יש בידיהם מסמכים רפואיים שונים ועל פי רוב גם מידע רפואי כללי עדכני לגבי מצב בריאותם. אלו אמורים להתקבל גם כן לידיהם של המומחים במרכז לפונדקאות.
  • ביציות – על פי רוב נעשה שימוש בביציות של האם לצורך הפריית העוברים. ישנם מקרים אשר בהם ייעשה שימוש בתרומת ביציות ובמקרים אחרים יהיו אלו עוברים מוקפאים אותם שמרו בני הזוג והכינו מראש. החברה היא זו שאחראית להעביר את העוברים הללו אל מרפאת הפוריות באופן הכי בטוח והכי מהיר על מנת לשמר אותם היטב.

מתכוננים להיריון

לאחר התהליך הפרוצדורלי של הרישום על כל המסתעף מכך, ממשיכים ההורים יחד עם המרכז, לשלב הבא. הבחירה באם הפונדקאית נעשית בקפידה. לא כל מי שרוצה ומסכימה להיכנס לתהליך תוכל מיד להתקבל. אישה שרוצה לשמש כאם פונדקאית אמורה להיבדק מבחינה בריאותית ומבחינה נפשית על מנת לוודא כי היא אכן עומדת בקריטריונים והיא יכולה ומסוגלת להחזיק היריון שאינו שלה. על פי רוב תינתן הבחירה בין שתי אימהות פונדקאיות כאשר ההתאמה תתבצע גם בהתחשב בגורמים פיזיים כמו מחזור ווסת חופף ועוד.

חשוב לדעת כי גם כאשר כבר הגענו לשלב הזה, זה עדיין לא אומר שתוך תשעה חודשים מאותו יום עתיד להיוולד לו תינוק חדש. הדרך עדיין ארוכה מאוד וכל עוד לא הושג היריון, עדיין מוקדם מידי לשמוח. לעיתים עשויים להתגלות בעיות דווקא כאן כאשר ההיריון לא מצליח להיקלט. ישנם מקרים אשר בהם יומלץ על החלפת האם הפונדקאית באחרת על מנת לקדם את התהליך.

מהלך ההיריון –

במהלך ההיריון עוברת האישה ההרה מעקב קבוע ומסודר כאשר ההורים הביולוגיים יכולים להיות שותפים לכל התהליך. גם כשהם מתגוררים בפועל בארץ אחרת, הם עדיין יכולים לשמור על קשר וללוות את התהליך לכל ארכו באמצעים הדיגיטליים השונים. ישנם הורים הבוחרים להגיע כאשר מתבצעות בדיקות משמעותיות כמו סקירת מערכות וכדומה. באופן כללי מלווים ההורים את התהליך והם שותפים מלאים לה לאורך כל הדרך.

הלידה

כאשר מגיע הרגע הגדול, רגע הלידה, ברור שההורים הנרגשים ירצו להיות שותפים מלאים לתהליך. הם ישהו במקום בזמן הלידה ומיד עם הלידה הם יקבלו לידיהם את הילד המיוחל.

כאשר ישנם ההסכמים הקבועים מראש עם החוזה החתום על ידי שני הצדדים, לא אמורות להתעורר בעיות עם לידת התינוק. האם הפונדקאית יודעת מראש כי אין לה כל זכות לדרוש את התינוק למרות שהיא גידלה אותו ברחמה. ההורים הנרגשים מקבלים את התינוק המיוחל לידיהם והוא יטופל מעתה רק על ידם ולא על ידי האם הפונדקאית.

ההורים ישהו בחדר נפרד ויוכלו לטפל בתינוק במקביל לטיפול הרפואי המסור שהוא יקבל מטעם צוות בית החולים. האם הפונדקאית תועבר להשגחה במחלקת יולדות ותקבל את הטיפול הרפואי המתאים כמקובל במחלקת יולדות.

תעודת לידה

הרישום וכל הפרוצדורה הבירוקרטית הינה שונה בין מדינה למדינה. בגיאורגיה ישנם מרכזים המציעים את השירות המהיר ביותר בלי להפיל על ההורים כל עניין פרוצדורלי. תעודת הלידה של היילוד יירשם על שם ההורים והם יקבלו את כל המסמכים הדרושים המעידים כי מדובר בתינוק שלהם לכל דבר. הם יוכלו לחזור אתו ארצה ללא כל בעיות או עיכובים. צוות המרכז יכין עבורם את כל המסמכים על מנת שהם יוכלו לצאת עם התינוק ולהיכנס לארץ בלי שיהיה עליהם לבקר במוסדות ממלכתיים שונים לצורך כך.

כמה זה עולה?

אז כאן הגענו לנקודה הכואבת העוצרת זוגות רבים מלהתקדם בתהליך. המחיר אותו נדרשים בני הזוג לשלם הוא לא תמיד מחיר שהם מסוגלים לעמוד בו.

עד כמה שזה נשמע נורא, אבל לפעמים הכסף, זה מה שמפריד בין החלום להביא ילד להגשמתו בפועל.

אנחנו כאן כדי לספר לכם שזה לא חייב להיות סיפור יקר. יש גם פונדקאות בזול! צריך רק לפנות אל הכתובת הנכונה!