6 טיפים למציאות פונדקאית בחו”ל

О компании NewBorn

מאחר ופונדקאות היא הליך מורכב מאד מבחינה רפואית, אדמיניסטרטיבית, בירוקרטית ובעיקר מבחינה נפשית, קיימת חשיבות רבה לבחירת ה”פרטנרית” שלכם להליך, אותה אם פונדקאית שתישא את התינוק שלכם לאורך כל חודשי ההיריון ברחמה, תגונן עליו ותדאג לו, ומצד שני – גם תיפרד ממנו בלב שלם לכשיסתיים תפקידה החשוב בהליך. לא כל אישה יכולה להיות אם פונדקאית, יתרה מזו – אתם לא תרצו שמישהי שאינה מתאימה לתפקיד החשוב והרציני הזה, תמלא אותו. לפונדקאות בחו”ל אמנם קיימים יתרונות רבים (למשל, הליכים בירוקראטיים פחותים או עלויות מצומצמות יותר), אבל את הצורך במציאת הפונדקאית המתאימה, גם ההליך בחו”ל לא יכול לפתור עבורכם.

אם כן, כיצד מתחילים?

ריכזנו עבורכם מספר טיפים מועילים, אשר יסייעו לכם במציאת פונדקאית בחו”ל:

טיפ ראשון – עצרו הכל וחישבו – האם אתם מוכנים מכל הבחינות לכניסה לתהליך?

זוגות רבים רוצים ילדים כחלק מהאינרציה שלהם, שלב טבעי שעליו הם אינם עוצרים לחשוב. כאשר הכל הולך כשורה, אין בעיה והדברים זורמים. אבל כאשר מתגלה קושי, הזרימה הטבעית של הדברים נעצרת ומעניקה לכם את ההזדמנות לחשוב לעומק – האם אתם בשלים לכניסה לתהליך מורכב כזה? האם הזוגיות שלכם מסוגלת לעמוד במתחים ובתסכולים שהליך כזה עלול להביא לתוכה? האם המשאבים שלכם מאפשרים לכם לבצע את ההליך כמו שצריך, או שתיאלצו לנסות לקצץ בעלויות (וכמובן, להסתכן בנפילה בפח וכן הלאה)?

מאחר ופונדקאות אינה הליך מובנה שניתן לצפות את מהלכו המדויק מתחילתו ועד לסופו, סביר להניח כי במהלך הדרך תתקלו במהמורות ובאתגרים מסוגים שונים. חשוב מאד כי שניכם תדעו מעל לכל ספק כי אתם יחד בתהליך הזה, באש ובמים, יקרה אשר יקרה, יחד – עד שתקבלו לזרועותיכם את התינוק שלכם.

טיפ שני – ההחלטה בין הליך פונדקאות עצמאי לבין הליך בליווי סוכנות פונדקאות

הדילמה – האם לעשות דברים באופן עצמאי או להיעזר באנשי מקצוע בתחום מלווה אותנו בכל תחום של חיינו, אבל כאן, בפונדקאות, יש לה חשיבות מיוחדת, מכיוון שכל החלטה שתעשו, לכאן או לכאן, עשויה להשפיע על הסיכויים שלכם, בסופו של התהליך, לחבוק בזרועותיכם תינוק משלכם. לכל אחת מהאופציות ישנם יתרונות וחסרונות, אולם ההחלטה (והאחריות לתוצאותיה) מוטלת על כתפיכם, לכן, כדאי שתשקיעו בכך את המחשבה הנדרשת.

הליך פונדקאות באמצעות סוכנות המתמחה בתחום מעניק לכם את הסיכויים הטובים יותר לצלוח את ההליך בשלום, במינימום הזעזועים והבירוקרטיה האפשריים. אמנם, “חסרונו” על פני פונדקאות עצמאית הוא עלות חבילת ההליך, אשר גבוה, באופן טבעי, מעלות פונדקאות במסלול עצמאי, אבל היתרונות שלו הם רבים, ובשורה התחתונה, כסף הוא אמנם מרכיב חשוב בחיינו, אולם כאשר על כף המאזניים מונחים ההפרש בין עלויות הפונדקאות העצמאית לפונדקאות באמצעות סוכנות מקצועית מול כל הטרדות, הטרטורים, עגמת הנפש וכאבי הלב – ברור למדי להיכן נוטה הכף, לא?

טיפ שלישי – הבחירה בפונדקאית המתאימה

כפי שציינו בתחילה, בבחירה באם הפונדקאית הנכונה והמתאימה לכם טמון המפתח להצלחת התהליך. לכן, במקרים בהם ניתנת לכם האפשרות לבחור בין פונדקאיות שונות, הקפידו לשים לב לניואנסים הקטנים השונים, שיעידו עד כמה היא עוברת את התהליך מתוך תחושת שליחות (או שהיא נמצאת בו רק בשל הצורך הכלכלי), מה יחסה לתהליך כולו, ונתונים נוספים, אשר יחד יוכלו לצייר לכם את התמונה על האם הפונדקאית האידיאלית לתיוק שלכם. כידוע, תחושותיה של הנושאת את ההיריון משפיעות ישירות ובעקיפין על הרך הנולד ועל המשך חייו, לכן, הקפידו לבחון (ולבחור) בחוכמה.

טיפ רביעי – אל תלכו שולל אחרי הצעות זולות

יש לזכור, כי למרות הפערים העצומים בעלויות הליך הפונדקאות בין חו”ל לבין הליך פונדקאות בישראל, המחיר אינו הקריטריון אשר אמור לגרום לכם להחליט על בחירה בהליך זה או בהליך אחר, באם פונדקאית זו או אחרת! מדובר כאן בנושא שהוא חשוב, אולי אפילו החשוב ביותר בחייכם, כך שכסף (פחות או יותר) לא צריך להשפיע על הבחירה. מה כן צריך להשפיע עליה? למשל, טיפולים רפואיים המבוצעים במרכז רפואי מקצועי, למשל, ליווי, תמיכה ורשת מגוננת מכל המהמורות, למשל, אם פונדקאית שאתם חשים שהיא פרטנרית אמיתית לתהליך.

כל אלה חייבים להשפיע על הבחירה, כסף – לא!

טיפ חמישי – ליווי וייעוץ משפטי

לפונדקאות בחו”ל ישנו אספקט משפטי שונה מפונדקאות בישראל, ולכן, גם אם אתם שולטים בכל רזי החקיקה הישראלית הרלוונטית, קיים סיכוי גדול שתיפלו בכל הנוגע לחקיקה המקבילה לכך בחו”ל. ליווי משפטי צמוד מעו”ד המתמחה בתחום הפונדקאות בחו”ל אינו מותרות, אלא הדרך הנכונה להבטיח שתקבלו את ההגנה המשפטית המלאה והמתאימה לכל אורך התהליך, ללא “הפתעות” מיותרות או סחבת משפטית בעייתית.

טיפ שישי – השמירה על קשר רציף עם האם הפונדקאית במהלך ההיריון

ההחלטה האם לשמור על קשר רציף עם האם הפונדקאית או לא אמנם הינה החלטה שלכם ושלה, אבל חשוב מאד לעגן כל החלטה שלכם בהסכם. כמו כן, חשוב מאד, במידה ואתם מחליטים כי אין ברצונכם (מסיבה כלשהי) לשמור על הקשר הזה, כי יבוצע מעקב וניטור רציף של אנשים מטעמכם אחר ההיריון והתפתחותו. מרבית סוכנויות הפונדקאות מקיימות ניטור מסוג זה, אבל חשוב לסכם זאת עם הסוכנות מראש ולתאם את הציפיות בנוגע להיקף הדיווח, תדירותו ועומקו.